Grupa V – informacje

ZAMIERZENIA PRACY

WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNEJ

NA MIESIĄC  kwiecień 2019 r.

TEMATYKA:

1. RELIZACJA PROJEKTU BADAWCZEGO WYBRANEGO PRZEZ DZIECI
  2. DBAM O SWOJE ZDROWIE- mam prawo do leczenia
  3. PISANKI, KRASZANKI, JAJKA MALOWANE…

ZAMIERZENIA:

• Uświadomienie dzieciom, w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie i jakie produkty spożywać.
  • Ukazywanie zwyczajów i tradycji regionalnych związanych z obchodzeniem świąt wielkanocnych.
  • Wzbogacanie zasobu słownictwa o nazwy przyrządów lekarskich oraz tradycji i potraw wielkanocnych.
  • Stwarzanie możliwości do wyzwalania wszechstronnej ekspresji.
  • Kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań proekologicznych.
  • Tworzenie okazji do zdobywania doświadczeń w obserwowaniu, eksperymentowaniu i odkrywaniu własnych zainteresowań.
  • Kształtowanie umiejętności współdziałania w parach, grupie rówieśniczej oraz z osobą dorosłą.
  • Tworzenie sytuacji doskonalących pamięć, zdolność kojarzenia, umiejętność skupienia uwagi.
  • Umożliwianie zdobywania doświadczenia w mówieniu, słuchaniu i byciu słuchanym.
  • Rozwijanie umiejętności opisywania obrazków i opowiadania historyjki obrazkowej.
  • Rozwijanie umiejętności posługiwania się liczebnikami porządkowymi w zakresie 5 i więcej, wg możliwości dzieci.
  • Rozwijanie wyobraźni i fantazji dziecięcej.
  • Nabywanie umiejętności odzwierciedlenia własnych spostrzeżeń w pracy plastycznej.
  • Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dziecka.
  • Bogacenie estetycznych przeżyć dziecka poprzez poznawanie takich wartości wizualnych, jak barwa
    i kształt.