Grupa VII – informacje

ZAMIERZENIA PRACY

WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNEJ

NA MIESIĄC styczeń 2020 r.

Zamierzenia:

1. JAK PACHNIE POWIETRZE?
  2. DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  3. W KARNAWALE

Tematyka kompleksowa:

• Kształtowanie świadomości przynależności do rodziny, rozumienie powiązań między członkami rodziny.
  • Rozwijanie kompetencji społecznych- zachęcenie do poznawania innych i opowiadanie o sobie na forum grupy.
  • Czerpanie radości z uczestnictwa we wspólnych zabawach i konkursach.
  • Doskonalenie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych, prozdrowotnych
    i kulturalnych.
  • Zwrócenie uwagi na korzystanie z umiejętności dodawania i odejmowania w sytuacjach zadaniowych.
  • Tworzenie okazji do zdobywania doświadczeń w obserwowaniu, eksperymentowaniu
    i odkrywaniu własnych zainteresowań.
  • Rozwijanie ekspresji muzycznej poprzez improwizację do muzyki oraz wyrabianie śmiałości i odwagi występu przed grupą dzieci.
  • Doskonalenie umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi i rozwijanie samodzielnego planowania działania.
  • Kształtowanie zdolności skupienia uwagi na rozmówcy i uważnego słuchania innych.
  • Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dziecka oraz okazji do zdobywania doświadczeń w obserwowaniu i eksperymentowaniu.
  • Wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci poprzez zabawy konstrukcyjne, budzenie zainteresowań technicznych.