Grupa VII – informacje

ZAMIERZENIA PRACY

WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNEJ

NA MIESIĄC październik 2019 r.

Zamierzenia:

1. JABŁKA, ŚLIWKI I MORELE – W SADZIE JEST OWOCÓW WIELE
  2. KOLORY JESIENI
  3. JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE

Tematyka kompleksowa:

• Stwarzanie atmosfery przyjaznego i bezpiecznego środowiska.
  • Rozwijanie umiejętności społecznych dzieci: zgodne porozumiewanie się z dorosłymi
    i dziećmi oraz funkcjonowanie w zabawie i sytuacjach zadaniowych. Stosowanie zwrotów grzecznościowych.
  • Doskonalenie czynności samoobsługowych, nawyków higienicznych, prozdrowotnych
    i kulturalnych. Przyzwyczajanie dzieci do utrzymywania porządku w najbliższym otoczeniu.
  • Doskonalenie umiejętności przeliczania elementów w zakresie 5 i więcej wg możliwości dzieci.
  • Tworzenie okazji do zdobywania doświadczeń w obserwowaniu, eksperymentowaniu
    i odkrywaniu własnych zainteresowań.
  • Zapoznanie z nazwami i wyglądem wybranych warzyw i owoców, zwłaszcza tych, które zbieramy jesienią. Segregowanie warzyw i owoców ze względu na kolor, kształt i wielkość- tworzenie zbiorów.
  • Rozwijanie umiejętności bezpiecznego poruszania się w pobliżu jezdni, zapoznanie z wybranymi znakami drogowymi
  • Rozwijanie poczucia rytmu oraz umiejętności inscenizowania piosenki ruchem.
  • Doskonalenie sprawności manualnych poprzez poznawanie różnych technik plastycznych. Rozwijanie sprawności manualnych oraz kreatywności dzieci, utrwalenie nazw kolorów.
  • Rozwijanie umiejętności uważnego słuchania tekstów literackich.
  • Tworzenie warunków sprzyjających spontanicznej i zorganizowanej aktywności ruchowej dziecka oraz okazji do zdobywania doświadczeń w obserwowaniu i eksperymentowaniu.
  • Wspomaganie rozwoju umysłowego dzieci poprzez zabawy konstrukcyjne, budzenie zainteresowań technicznych.